KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11576026
nr 1157 6026
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Hammarby Sjö II", signerad och numrerad 71/110, motivet: 32x29
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 22 januari 2018
kl 20:51:40
1.000 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
22 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth