KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9377017
nr 937 7017
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Hasse Lindroth (f. 1938), "Mot Slussen", signerad. -64. 25x23
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 26 januari 2015
kl 18:23:32
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
800 kr
1.000 kr
6
1.100 kr
1.200 kr
6
26 jan
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth