KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13732002

nr 1373 2002

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Sverige. Slussen. Signerad, daterad 1950,29,5x23,5 cm

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 18 januari 2021
kl 19:55:18

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo