KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12353015

nr 1235 3015

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Sverige. Signerad, daterad -41, man, 24x19

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 februari 2019
kl 19:42:04

13/2 09:37:28 1      Vinnande bud

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta