KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17102068

nr 1710 2068

Greta Gerell

(1898-1982), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 12/70. Bildmått: 23x16 cm, yttermått inklusive ram: 45x35 cm

Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 16 juni 2025
kl 20:20:07

  • Tema
  • 16 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Greta Gerell

Läs mer om Greta Gerell