KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15502090
nr 1550 2090
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, "Nina". Signerad. Bildmått: 25x18 cm, yttermått inklusive ram: 52x38
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:34:41
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell