KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15759210
nr 1575 9210
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, Hästar. Signerad. Bildmått: 13x16 cm, yttermått inklusive ram: 29x37 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 19:42:47
100 kr
150 kr
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell
nr 1575 9210
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
måndag 30 oktober 2023 |
Greta Gerell