KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15307417
*
nr 1530 7417
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 38/310,14x25 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x42 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 20:13:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 13:03:13
1
200 kr
27/3 20:03:57
2
Vinnande bud
27/3 20:07:42
1
300 kr
27/3 20:07:42
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Läs mer om Folke Gullby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fiskande man i eka folke gullby grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24
-
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
*
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Folke Gullby
nr 1530 7417
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 38/310,14x25 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x42 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 13:03:13 | 1 | 200 kr |
27/3 20:03:57 | 2 | Vinnande bud |
27/3 20:07:42 | 1 | 300 kr |
27/3 20:07:42 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk mÃ¥lare och grafiker född i SmÃ¥land 1912, död 1982.Läs mer om Folke Gullby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fiskande man i eka folke gullby grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07 -
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24 -
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58