KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9489375
*
nr 948 9375
Emil Johanson-Thor
(1889-1958), Sverige
Etsning, Emil Johanson-Thor (1889-1958), motivet: 16x24
Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2015
kl 19:03:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 18:58:01
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Emil Johanson-Thor
Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.
Läs mer om Emil Johanson-Thor
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil johanson-thor etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:56
*
Emil Johanson-Thor
Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.
Läs mer om Emil Johanson-Thor
nr 948 9375
Emil Johanson-Thor
(1889-1958), Sverige
Etsning, Emil Johanson-Thor (1889-1958), motivet: 16x24
Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 18:58:01 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Emil Johanson-Thor
Emil Johanson-Thor, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.Läs mer om Emil Johanson-Thor
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil johanson-thor etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:56