bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12422076



*

nr 1242 2076


Etsning

Efter Zorn, sign i tryckplåt, "Carl Snoilsky". Motivet: 7,5x5


Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 mars 2019
kl 18:33:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/3 09:08:56 1      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 mar

Grafik

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, S ...



Läs mer om Grafik
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer zorn
  • 2034 Akvatintetsning
    Arvid Luik, "Höstsvampar". Signerad, numrerad 16/5..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:30
  • 3363 Etsning
    Bruno Ekström (1941-1990), Sverige. "Piano", 26/50..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:43
  • 3232 Etsning
    Erik Olsson Sanda (1919-2006), Båtar. Signerad, da..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:40
  • 2148 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Fisk. Sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:12
  • 3366 Etsning
    Per Svensson, 3/30. Signerad, daterad 2004. Motive..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:47
  • 3364 Etsning
    Richard Årlin (f. 1945), Sverige. "Arkiv", Signera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:45




Ladda ner broschyr