bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12422076



*

nr 1242 2076


Etsning

Efter Zorn, sign i tryckplåt, "Carl Snoilsky". Motivet: 7,5x5


Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 mars 2019
kl 18:33:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/3 09:08:56 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 18 mar

Grafik

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, S ...



Läs mer om Grafik
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer zorn
  • 5317 Etsning
    Birger Forsberg (f. 1922), Sverige. Lång Johan, 20..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 maj kl 20:17
  • 5179 Etsning
    Birger Lundquist (1910-1952), Sverige. Häststudie,..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 maj kl 19:02
  • 5212 Etsning
    Efter Carl Larsson, Ffgk, "Lisbeth". Motivet: 27x19
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 maj kl 18:41
  • 4433 Etsning
    JAG Acke (1859-1924), Med dedikation, signerad, Ny..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 maj kl 20:59
  • 5591 Etsningar
    2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade. Motivet: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 maj kl 19:22
  • 5015 Etsningar
    7 st, Luis Fernández Noseret (1793-1829), Spanien...//
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 maj kl 18:38




Ladda ner broschyr