KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11391094
*
nr 1139 1094
Etsning
3 st, Dressyr, efter Joh. El. Ridinger, bladets mått: 51x38
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 18:21:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 18:18:35
1
800 kr
13/10 11:07:16
2
900 kr
23/10 17:01:49
1
1.000 kr
23/10 18:02:53
2
Vinnande bud
23/10 18:09:23
1
1.200 kr
23/10 18:09:23
2
1.300 kr (Budbetjänt)
23/10 18:09:53
1
1.400 kr
23/10 18:09:53
2
1.500 kr (Budbetjänt)
23/10 18:10:32
1
1.600 kr
23/10 18:10:32
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dressyr etsning etsningar grafik joh ridinger
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19
*
Etsning
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1139 1094
Etsning
3 st, Dressyr, efter Joh. El. Ridinger, bladets mått: 51x38
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 18:18:35 | 1 | 800 kr |
13/10 11:07:16 | 2 | 900 kr |
23/10 17:01:49 | 1 | 1.000 kr |
23/10 18:02:53 | 2 | Vinnande bud |
23/10 18:09:23 | 1 | 1.200 kr |
23/10 18:09:23 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
23/10 18:09:53 | 1 | 1.400 kr |
23/10 18:09:53 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
23/10 18:10:32 | 1 | 1.600 kr |
23/10 18:10:32 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dressyr etsning etsningar grafik joh ridinger
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19