KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7495409
*
nr 749 5409
Denis Stéen
(f. 1929), Sverige
Etsning, Denis Stéen (f. 1929), -85, 337/350, motivets mått: 18x30
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2012
kl 17:37:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 12:49:37
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Denis Stéen
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Läs mer om Denis Stéen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Denis Stéen
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Läs mer om Denis Stéen
nr 749 5409
Denis Stéen
(f. 1929), Sverige
Etsning, Denis Stéen (f. 1929), -85, 337/350, motivets mått: 18x30
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 12:49:37 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Denis Stéen
Denis Steen, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.Läs mer om Denis Stéen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57