KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11525493
*
nr 1152 5493
Curt Burström
(1920-1964), Sverige
Etsning, Curt Burström, -52,246/310, motivet: 33x20
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2017
kl 20:35:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 05:48:26
1
300 kr
8/12 13:43:58
2
700 kr
10/12 02:28:11
3
800 kr
11/12 00:31:01
2
1.100 kr
11/12 15:00:04
4
1.000 kr
11/12 15:00:04
2
1.100 kr (Budbetjänt)
11/12 20:25:59
5
1.300 kr
11/12 20:27:08
2
1.300 kr
11/12 20:27:08
5
1.300 kr (Budbetjänt)
11/12 20:27:26
2
1.500 kr
11/12 20:28:40
5
1.800 kr
11/12 20:29:26
2
1.700 kr
11/12 20:29:26
5
1.800 kr (Budbetjänt)
11/12 20:29:47
2
1.900 kr
11/12 20:30:25
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Curt Burström
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Läs mer om Curt Burström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt burström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08
*
Curt Burström
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Curt Burström
nr 1152 5493
Curt Burström
(1920-1964), Sverige
Etsning, Curt Burström, -52,246/310, motivet: 33x20
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 05:48:26 | 1 | 300 kr |
8/12 13:43:58 | 2 | 700 kr |
10/12 02:28:11 | 3 | 800 kr |
11/12 00:31:01 | 2 | 1.100 kr |
11/12 15:00:04 | 4 | 1.000 kr |
11/12 15:00:04 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
11/12 20:25:59 | 5 | 1.300 kr |
11/12 20:27:08 | 2 | 1.300 kr |
11/12 20:27:08 | 5 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
11/12 20:27:26 | 2 | 1.500 kr |
11/12 20:28:40 | 5 | 1.800 kr |
11/12 20:29:26 | 2 | 1.700 kr |
11/12 20:29:26 | 5 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
11/12 20:29:47 | 2 | 1.900 kr |
11/12 20:30:25 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Curt Burström
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .Läs mer om Curt Burström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt burström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08