KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 5725148
*
nr 572 5148
Curt Burström
(1920-1964), Sverige
Etsning, Curt Burström, -58, "Epressiva former", 47/260, 25 x 28
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2009
kl 17:31:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 23:50:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Curt Burström
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Läs mer om Curt Burström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt burström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08
*
Curt Burström
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Läs mer om Curt Burström
nr 572 5148
Curt Burström
(1920-1964), Sverige
Etsning, Curt Burström, -58, "Epressiva former", 47/260, 25 x 28
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/3 23:50:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Curt Burström
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .Läs mer om Curt Burström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt burström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08