KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7897097
*
nr 789 7097
Curt Burström
(1920-1964), Sverige
Etsning, Curt Burström, 41/65, 24 x 34
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 18:03:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 22:36:50
1
200 kr
4/11 20:05:38
2
400 kr
5/11 12:56:29
3
1.600 kr
5/11 14:24:22
4
500 kr
5/11 17:48:36
5
800 kr
5/11 17:49:00
5
1.200 kr
5/11 17:49:25
5
1.400 kr
5/11 17:49:54
5
1.600 kr
5/11 17:50:17
5
1.800 kr
5/11 17:53:56
4
1.800 kr
5/11 17:55:38
4
1.900 kr
5/11 17:58:00
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Curt Burström
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Läs mer om Curt Burström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt burström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08
*
Curt Burström
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Läs mer om Curt Burström
nr 789 7097
Curt Burström
(1920-1964), Sverige
Etsning, Curt Burström, 41/65, 24 x 34
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 22:36:50 | 1 | 200 kr |
4/11 20:05:38 | 2 | 400 kr |
5/11 12:56:29 | 3 | 1.600 kr |
5/11 14:24:22 | 4 | 500 kr |
5/11 17:48:36 | 5 | 800 kr |
5/11 17:49:00 | 5 | 1.200 kr |
5/11 17:49:25 | 5 | 1.400 kr |
5/11 17:49:54 | 5 | 1.600 kr |
5/11 17:50:17 | 5 | 1.800 kr |
5/11 17:53:56 | 4 | 1.800 kr |
5/11 17:55:38 | 4 | 1.900 kr |
5/11 17:58:00 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Curt Burström
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .Läs mer om Curt Burström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt burström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08