KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15175288
*
nr 1517 5288
Christina Ringsberg
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 12/25, daterad -66, "Nilsson på Väster". Bildmått: 34x42 cm, yttermått inklusive ram: 51x57 cm
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2023
kl 20:20:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 09:47:35
1
100 kr
23/1 19:58:00
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Christina Ringsberg
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Läs mer om Christina Ringsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christina ringsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24
-
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
*
Christina Ringsberg
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Läs mer om Christina Ringsberg
nr 1517 5288
Christina Ringsberg
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 12/25, daterad -66, "Nilsson på Väster". Bildmått: 34x42 cm, yttermått inklusive ram: 51x57 cm
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 09:47:35 | 1 | 100 kr |
23/1 19:58:00 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Christina Ringsberg
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.Läs mer om Christina Ringsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christina ringsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07 -
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24 -
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58