KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13914214
nr 1391 4214
Christian Due
(1925-2004), Sverige
Etsning, "Italienskt landskap". Signerad, numrerad 49/50, daterad -68. Motivet: 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Christian Due, dansk-svensk konstnär född 1925 i Roskilde, död i Uppsala 2004.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 19 april 2021
kl 20:32:58
300 kr
600 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr
900 kr
Christian Due
Läs mer om Christian Due