KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15792018
nr 1579 2018
Bruno Ekström
(1941-1990), Sverige
Etsning, "Planket Blecktornsgränd 1", Söder. Signerad, daterad -68. Bildmått: 23x25 cm, yttermått inklusive ram: 44x41 cm
Bruno Ekström, svensk bildkonstnär född 1941, död 1990.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 november 2023
kl 18:35:02
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
20 nov
Bruno Ekström
Läs mer om Bruno Ekström