KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14052143

nr 1405 2143

Brita Andersson

(1925-2010), Sverige

Etsning, Brita Andersson (1925-2010), Sverige. "Vilande". Signerad, daterad -67. Motivet: 10x17cm, yttermått inklusive ram: 36x40cm

Brita Andersson, svensk konstnär född 1925 i Kiruna, död 2010.

Utrop:

100 kr - 600 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:13:21

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Brita Andersson

Läs mer om Brita Andersson