KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15873051
nr 1587 3051
Birgitta Liljebladh
(f. 1924), Sverige
Etsning, Figur. Signerad, numrerad 240/310, daterad 1959. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 49x38 cm
Birgitta Liljebladh, svensk målare född 1924.
Utrop:
400 kr
Såld:
900 kr
måndag 11 december 2023
kl 18:58:26
100 kr
350 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
800 kr
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer