KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12044385

nr 1204 4385

Beth Zeeh

(1911-2004), Sverige

Etsning, Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. Kanadagås. Signerad, daterad 1977, numrerad 11/50. Motivet: 20x24 cm

Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 17 september 2018
kl 19:00:20

Beth Zeeh

Läs mer om Beth Zeeh