ART / Etchings etc / Etching 8513041
nr 851 3041
Bertram Schmiterlöw
(1920-2002), Sverige
Bertram Schmiterlöw (1920-2002), signed, daterad -65, nakna män, Pt, subject size: 24 x 30,
ETCHING (F), Bertram Schmiterlöw (1920-2002), signerad, daterad -65, nakna män, Pt, motivets mått: 24 x 30
Bertram Schmiterlöw, Swedish painter, graphic artist and draughtsman, born 1920, dead i Stockholm 2002.
800
SEK 1000
Monday October 7 2013
at 19:14:27
100 kr
300 kr
250 kr
350 kr
500 kr
700 kr
900 kr
Bertram Schmiterlöw
Read more about Bertram Schmiterlöw