KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12969267
nr 1296 9267
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Etsning, "Mirja". Signerad, numrerad 10/100. Motivet: 20x20 cm
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 9 december 2019
kl 19:50:06
350 kr
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson