KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10031323
*
nr 1003 1323
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Etsning, Berta Hansson (1910-1994), 4/30, 26x16
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
söndag 20 december 2015
kl 19:03:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 10:12:21
1
250 kr
18/12 23:04:27
2
800 kr
19/12 10:24:30
3
350 kr
19/12 10:24:30
2
400 kr (Budbetjänt)
19/12 10:51:51
1
1.000 kr
20/12 17:09:05
4
1.000 kr
20/12 17:09:05
1
1.000 kr (Budbetjänt)
20/12 17:58:00
4
1.100 kr
20/12 18:05:59
1
1.200 kr
20/12 18:19:05
4
Vinnande bud
20/12 18:52:25
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Berta Hansson
nr 1003 1323
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Etsning, Berta Hansson (1910-1994), 4/30, 26x16
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
söndag 20 december 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/12 10:12:21 | 1 | 250 kr |
| 18/12 23:04:27 | 2 | 800 kr |
| 19/12 10:24:30 | 3 | 350 kr |
| 19/12 10:24:30 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 19/12 10:51:51 | 1 | 1.000 kr |
| 20/12 17:09:05 | 4 | 1.000 kr |
| 20/12 17:09:05 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 20/12 17:58:00 | 4 | 1.100 kr |
| 20/12 18:05:59 | 1 | 1.200 kr |
| 20/12 18:19:05 | 4 | Vinnande bud |
| 20/12 18:52:25 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk mÃ¥lare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



