Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10031323



*

nr 1003 1323


Berta Hansson

(1910-1994), Sverige


Etsning, Berta Hansson (1910-1994), 4/30, 26x16


Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

söndag 20 december 2015
kl 19:03:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/12 10:12:21 1      250 kr
18/12 23:04:27 2      800 kr
19/12 10:24:30 3      350 kr
19/12 10:24:30 2      400 kr (Budbetjänt)
19/12 10:51:51 1      1.000 kr
20/12 17:09:05 4      1.000 kr
20/12 17:09:05 1      1.000 kr (Budbetjänt)
20/12 17:58:00 4      1.100 kr
20/12 18:05:59 1      1.200 kr
20/12 18:19:05 4      Vinnande bud
20/12 18:52:25 4      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Berta Hansson

Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.

Läs mer om Berta Hansson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr