KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12296434

nr 1229 6434

Axel Tallberg

(I860-1928), Sverige

Etsning, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad, Man, 23x15

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:49:27

15/1 11:32:36 1      Vinnande bud

Axel Tallberg

Läs mer om Axel Tallberg
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta