KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12746223
nr 1274 6223
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Etsning, Upsala, signerad. Motivet: 60x38 cm
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 9 september 2019
kl 19:35:15
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Axel Herman Hägg
Läs mer om Axel Herman Hägg
Upsala-Ekeby
Upsala-Ekeby, förkortades ofta med ett UE under godset eller med "Ekeby".