KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15618421
nr 1561 8421
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Etsning, Uppsala, "En framtidsbild". Signerad i tryckplåt. Bildmått: 57x35 cm, yttermått inklusive ram: 84x62 cm
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 september 2023
kl 20:49:15
1/9 18:23:41
Axel Herman Hägg
Läs mer om Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg
Läs mer om Axel Herman Hägg
nr 1561 8421
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
måndag 4 september 2023 |
1/9 18:23:41 | 1 | Vinnande bud |
Axel Herman Hägg