KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12113570

nr 1211 3570

Axel Fridell

(1894-1935), Sverige

Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Sverige. "Vid kaffebordet", Skulptören Nils Enberg. Signerad, daterad 1917. Motivet: 18x12,5 cm

Utrop:

2.400 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 22 oktober 2018
kl 20:11:33

4/10 08:38:12 1      2.000 kr
22/10 20:03:33 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 22 okt

Axel Fridell

Läs mer om Axel Fridell