KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12066308
nr 1206 6308
Anthony O'Carroll
(f. 1942), Irland
Etsning, "Ceremonial". Signerad, numrerad 63/100. Bladets mått: 33x34 cm
Anthony O'Carroll, iländsk svensk bildkonstnär född 1942, sedan 1971 bosatt och verksam i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 24 september 2018
kl 19:54:16
23/9 10:33:29
100 kr
24/9 19:36:47
Anthony O'Carroll
Läs mer om Anthony O'Carroll