KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16231014
nr 1623 1014
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, 1897. Signerad med blyerts, porträtt av Carl Larson. Bladets mått: 28x19 cm, yttermått inklusive ram: 41x27 cm
Utrop:
15.000 kr
Såld:
10.000 kr
måndag 27 maj 2024
kl 19:14:05
23/5 16:34:32
25/5 21:02:23
- Klassiska
27 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn