KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16231014

nr 1623 1014

Anders Zorn

(1860-1920), Sverige

Etsning, 1897. Signerad med blyerts, porträtt av Carl Larson. Bladets mått: 28x19 cm, yttermått inklusive ram: 41x27 cm

Utrop:

15.000 kr

Såld:

10.000 kr

måndag 27 maj 2024
kl 19:14:05

23/5 16:34:32 1      Vinnande bud
25/5 21:02:23 1      justering av budtak

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 27 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Anders Zorn

Läs mer om Anders Zorn