KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13513042
nr 1351 3042
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
"Rodin". Signerad, daterad 1906. Etsning, 21,5x15,5 cm
Kondition: fuktskador
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.400 kr
måndag 28 september 2020
kl 19:55:15
27/9 21:39:48
6.200 kr
28/9 14:28:17
- Klassiska
28 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn