KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8203032
*
nr 820 3032
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, 'Logården, Kungliga Slottet', motivets mått: 30 x 23
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2013
kl 19:53:31
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
nr 820 3032
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, 'Logården, Kungliga Slottet', motivets mått: 30 x 23
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



