Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8203032



*

nr 820 3032


Anders Heller

(f. 1904), Sverige


Etsning, Anders Heller, 'Logården, Kungliga Slottet', motivets mått: 30 x 23


Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.

Utrop:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 april 2013
kl 19:53:31



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Anders Heller

Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.

Läs mer om Anders Heller
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8290 Etsningar
    2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:37
  • 1007 Färgetsning
    Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr