KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12916117
nr 1291 6117
Alberto Giacometti
(1901-1966), Schweiz
Etsning, Derrière le Miroir, 10 ans dédition, no 92-93,1956,1000-upplaga, kryssad plåt. Ej signerad. Motivet: 30,8x5,6 cm
Alberto Giacometti, schweizisk skulptör och målare född 1901, död 1966.
Utrop:
600 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 25 november 2019
kl 19:58:30
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
700 kr
1.500 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
Alberto Giacometti
Läs mer om Alberto Giacometti
Alberto Giacometti
Läs mer om Alberto Giacometti
nr 1291 6117
Alberto Giacometti
(1901-1966), Schweiz
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
måndag 25 november 2019 |
Alberto Giacometti