KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13051539
nr 1305 1539
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Etsning, Signerad, porträtt. Motivet: 25x20,5
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 februari 2020
kl 19:27:39
3/2 19:22:39
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström
nr 1305 1539
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
måndag 3 februari 2020 |
3/2 19:22:39 | 1 | Vinnande bud |
Albert Engström