KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14278234
nr 1427 8234
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Etsning, Dalecarlo, strix. Signerad. Bildmått: 28x21, yttermått inklusive ram: 56x42 cm
Kondition: skadad
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 18:16:33
150 kr
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström