KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Collage 15643080
nr 1564 3080
Carin Cassel
(1902-1982), Sverige
Collage, Komposition. Signerad, daterad -61. Pannå, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
Carin Lindbeck-Cassel, svensk konstnär född 1902, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 18 september 2023
kl 19:23:32
350 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr