KONST / Skulptur & konsthantverk / Schackpjäs 15263202

nr 1526 3202

Bo Ã…ke Adamsson

(f. 1941), Sverige

Schackpjäs, Bo Åke Adamsson (f. 1941). Signerad Bo Åke A/Adamsson samt med gjutarmärkning Skultuna 1607 Sweden. "Löpare", Patinerad och förgylld brons/mässing. Höjd: 13,5 cm

Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.

Utrop:

700 kr

Såld:

800 kr

måndag 6 mars 2023
kl 20:40:19

Bo Ã…ke Adamsson

Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
Mässing