KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 14764297
nr 1476 4297
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Carborundumetsning, Signerad, numrerad 16/75, bladets mått: 66x51 cm, yttermått inklusive ram: 75x60 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:36:29
300 kr