KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsningar 14445176
nr 1444 5176
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Carborundumetsningar, 2 st, Signerad, numrerad 71/90, oramade lösa blad. Bladets mått: 98x 77 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 24 januari 2022
kl 20:26:15
1.100 kr
1.200 kr
1.400 kr
1.400 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)