MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Paper-weight 12455166
nr 1245 5166
PAPER-WEIGHT
19th century, sten. Length: 21, wear, damages, minor cracks.
1800-tal, sten. Längd: 21 cm
Condition: slitage, skador, nagg
600
SEK 350
Monday April 1 2019
at 18:51:32
31/3 13:48:32
300 kr
1/4 18:46:32
Stengods
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor