ÖVRIGT / Diverse / Borstar 10895221
*
nr 1089 5221
Borstar
+ burkar´, nysilver
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2017
kl 19:15:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 18:46:06
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: borstar burkar´ nysilver pläter
-
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
-
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:47
-
3139 Skål
"Moon", Kartell, Mario Bellini, polykarbonat, märk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:28
-
3113 Skål
+ askkopp, 2 delar, mässing. Längd: 12-17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:20
-
9100 Smörhundar
2 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "Nobel", ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:39
-
3073 Vattenkokare
+ skål, 2 delar, Alessi, bland annat Philippe Star..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:41
*
Borstar
nr 1089 5221
Borstar
+ burkar´, nysilver
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 18:46:06 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: borstar burkar´ nysilver pläter
-
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52 -
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:47 -
3139 Skål
"Moon", Kartell, Mario Bellini, polykarbonat, märk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:28
-
3113 Skål
+ askkopp, 2 delar, mässing. Längd: 12-17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:20 -
9100 Smörhundar
2 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "Nobel", ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:39 -
3073 Vattenkokare
+ skål, 2 delar, Alessi, bland annat Philippe Star..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:41