BELYSNING / Bordslampor / Bordslampor 10245200
*
nr 1024 5200
Bordslampor
Ett par, Keramik, höjd: 58 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2016
kl 19:48:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 17:03:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:22
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:17
-
9141 Bordslampa
Kina, fd perukstock, porslin. Höjd: 61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:22
-
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:07
-
9370 Bordslampa
nutida, Miranda, 2 st ljuspunkter, fot i mässing, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:23
-
9310 Bordslampa
Strindbergmodell, Texa, nutida, marmorerad glaskup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23
*
Bordslampor
nr 1024 5200
Bordslampor
Ett par, Keramik, höjd: 58 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/3 17:03:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:22 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:17 -
9141 Bordslampa
Kina, fd perukstock, porslin. Höjd: 61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:22
-
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:07 -
9370 Bordslampa
nutida, Miranda, 2 st ljuspunkter, fot i mässing, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:23 -
9310 Bordslampa
Strindbergmodell, Texa, nutida, marmorerad glaskup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23