BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 11986063
*
nr 1198 6063
Bordslampfot
Nila Alingsås, keramik. Höjd: 67 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 19:33:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 12:15:56
1
100 kr
19/8 19:41:22
2
Vinnande bud
20/8 19:28:34
1
400 kr
20/8 19:28:34
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik nila alingsås
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:39
-
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:26
*
Bordslampfot
Läs om budbetjänten
nr 1198 6063
Bordslampfot
Nila Alingsås, keramik. Höjd: 67 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/8 12:15:56 | 1 | 100 kr |
19/8 19:41:22 | 2 | Vinnande bud |
20/8 19:28:34 | 1 | 400 kr |
20/8 19:28:34 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik nila alingsås
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:39 -
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:26