BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 13338244

nr 1333 8244

Bordslampfot

Josef Frank, No 2332, Firma Svenskt Tenn, ej numrerad / signerad. Höjd: 46 cm

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 15 juni 2020
kl 20:12:00

Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn