BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 13878391
*
nr 1387 8391
Bordslampfot
Argenta, modifierad vas, borrad. Höjd: 18 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 19:36:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 16:40:55
1
100 kr
25/3 10:03:54
2
150 kr
25/3 21:12:17
3
300 kr
27/3 09:41:58
4
400 kr
27/3 14:25:57
5
400 kr
27/3 14:25:57
4
400 kr (Budbetjänt)
27/3 14:26:25
5
500 kr
27/3 19:44:54
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor borrad filigran gustavsberg modifierad vas silverinläggning silverinläggningar wilhelm kåge
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39
*
Bordslampfot
Läs om budbetjänten
nr 1387 8391
Bordslampfot
Argenta, modifierad vas, borrad. Höjd: 18 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/3 16:40:55 | 1 | 100 kr |
25/3 10:03:54 | 2 | 150 kr |
25/3 21:12:17 | 3 | 300 kr |
27/3 09:41:58 | 4 | 400 kr |
27/3 14:25:57 | 5 | 400 kr |
27/3 14:25:57 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
27/3 14:26:25 | 5 | 500 kr |
27/3 19:44:54 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor borrad filigran gustavsberg modifierad vas silverinläggning silverinläggningar wilhelm kåge
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39