KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Bonadsmålning 6002433

nr 600 2433

Bonadsmålning

signerad MHS. Figurscen med Rättviksbård och Leksandskurbits, Tillskriven Mats HansSon, Rättvik, 1830-tal, Höjd 119, bredd 115 cm

Kondition: Skador samt retuscher

Utrop:

300 kr

Såld:

6.800 kr

måndag 21 september 2009