Ã–VRIGT / Textilier & Vintage / Bonad 10177045

nr 1017 7045

Dagmar Lodén

(1904-1989), Sverige

Bonad, Design: Dagmar Lodén, Jobs Handtryck, 'Tistlar', Leksand, 127 x 240

Kondition: slitage, skador

Dagmar Lodén, svensk målare och textilformgivare född 1904, död 1989.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 8 februari 2016
kl 19:32:59

Dagmar Lodén

Läs mer om Dagmar Lodén