KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 16471025
nr 1647 1025
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Blyertsteckning, "Sara". Signerad. Bildmått: 32x22 cm, yttermått inklusive ram: 52x41 cm
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 30 september 2024
kl 19:28:35
2.800 kr
- Klassiska
30 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert