KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckningar 14498549
nr 1449 8549
Alfred Wahlberg
(1834-1906), Sverige
Blyertsteckningar, 2 st, Åby. Signerad, daterad 1867. Bildmått: 29x47, yttermått inklusive ram: 48x63 cm
Alfred Wahlberg, född 1834 i Stockholm, död 1906 i Tranås, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:49:53
300 kr
600 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
Alfred Wahlberg
Läs mer om Alfred Wahlberg