KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 8963560
nr 896 3560
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Blyerts, Gunnar Norrman (f. 1912), 'Morgonidyll' sign. 1980, motivet: 17x22
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 26 maj 2014
kl 20:02:18
1.200 kr
1.100 kr
1.500 kr